Kurs maturalny pozwala zdać egzamin dojrzałości nawet na 100%. Warto jednak ocenić stan swojej wiedzy, by wybrać kurs roczny lub feryjny z danego przedmiotu. Zajęcia są prowadzone są stacjonarnie w weekendy lub popołudniami w dni robocze, w kilkuosobowych grupach.

Dlaczego zapisać się na roczny kurs maturalny?

Kurs roczny pozwala lepiej przygotować się do matury na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Materiał szkolny jest obszerny i trzeba go przerobić, żeby zdać egzamin maturalny na 100%. Regularne zajęcia pozwalają na bieżąco przyswajać wiedzę, dzięki czemu unika się typowego dla wielu osób pozostawiania nauki na ostatnią chwilę. Uczestnicząc w kursie, uczeń zyskuje dostęp do profesjonalnej pomocy i wsparcia nauczycieli, którzy mają bogate doświadczenie w przygotowywaniu do matury. Wykładowcy prowadzący kursy maturalne w Warszawie doskonale wiedzą, jak skutecznie przekazać wiedzę i rozwiązywać typowe problemy, z którymi mierzą się maturzyści, by zaliczyć egzamin.

Kurs obejmuje również dodatkowe materiały dydaktyczne, jak zestawy zadań czy testy, które pomagają uczniom w utrwalaniu wiedzy i lepszym przygotowaniu się do matury. Przeprowadzane są również próbne matury, zawierające przykładowe zadania do samodzielnego rozwiązania. Kursanci korzystają z arkuszy, które były rozdawane na egzaminie maturalnym w poprzednim roku oraz w latach ubiegłych.

Kursy feryjne czy roczne lepiej przygotowują do egzaminu maturalnego?

Skorzystanie z kursów maturalnych z języka polskiego, angielskiego, matematyki, biologii czy chemii daje pewność zdania egzaminu dojrzałości. Jednak wybór pomiędzy kursem feryjnym a rocznym, zależy od stanu wiedzy danego ucznia. Przed zapisaniem się na zajęcia, należy dokonać samooceny. Warto ją rozpocząć od przeprowadzenia dokładnej analizy swoich umiejętności z tych przedmiotów, które będą zdawane na maturze.

Można skorzystać z darmowych testów online, by poznać swoje słabe punkty i dowiedzieć się, co wymaga poprawy. Jeśli problem stwarza język polski, ze względu na nieznajomości lektur szkolnych i gramatyki, a nawet ortografii, dwa tygodnie nie wystarczą, żeby dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości. Z kolei osoby, które znają język angielski, ale mają trudności w pisaniu prac czy wypowiadaniu się na jakiś temat, feryjne czy miesięczne kursy maturalne – Warszawa, wystarczą, by otrzymać doskonały wynik. Podobnie sprawa wygląda z fizyką, matematyką czy innym przedmiotem.

Kursy maturalne online czy stacjonarne?

Kursy online są obecnie bardzo popularne, ale nigdy nie przygotują do matury tak, jak stacjonarne. Utrudnieniem jest przede wszystkim brak fizycznego kontaktu z nauczycielem oraz innymi uczniami. Lepiej przyswaja się wiedzę w grupie, co z resztą potwierdziły lekcje prowadzone online w szkołach podczas pandemii. Poza tym, samodzielne zarządzanie czasem i utrzymanie motywacji wymaga dużej dyscypliny. Do tego dochodzą problemy techniczne ze sprzętem lub łączem internetowym.

Zajęcia prowadzone stacjonarnie dają możliwość bezpośredniej interakcji z wykładowcą, co ułatwia natychmiastowe wyjaśnianie trudnych zagadnień i sprzyja nauce. Lekcje w grupie są inspirujące i motywujące, a stały harmonogram zajęć pomaga w utrzymaniu regularności nauki. A jak wyglądają zajęcia w Symposio? Kursy maturalne prowadzone są w kilkuosobowych grupach. Nauczyciele korzystają z unikalnego, autorskiego systemu MATURA KEY, pozwalającego poznawać taktyki i triki egzaminacyjne, jak też odkrywać schematy, według których układane są arkusze maturalne. Zajęcia są ciekawe, dlatego uczniowie chętnie w nich uczestniczą.